فریلنسر کیست؟ فریلنسر به شخصی گفته میشود که تعهدی به شرکت و مجموعه خاصی ندارد و معمولاً هر زمان که بخواهند کار می‌کند که خب، این خودش نوعی مزیت به حساب میاد فریلنسر بودن به عنوان یک طراح وب مزیت های زیادی دارد که در زیر بررسی میکنیم.

  1. شما رئیس هستید

شما به عنوان یک فریلنسر فردی آزاد هستید و به اصطلاح رئییس خود هستید. هیچ‌کسی بالا سرتان نمی‌ایستد تا مراقب کار کردن شما باشد. شما برای خودتان کار می‌کنید! دیگر نیازی به سرمایه‌ی آنچنانی برای دورکاری و همین‌طور، داشتن کارفرما و همکار نیست. ، دستمزدِ کار تماماً به شما تعلق خواهد گرفت و بدین ترتیب، مسیر پیشرفت همیشه به رویتان باز است.

2. آزادی در انتخاب کارفرما

در فریلنسری کنترل امور را کاملاً در اختیار دارید و اگر از مشتری و شرایط راضی نبودید، مجبور نخواهید بود تا یک کارفرما را سال‌ها و سال‌ها تحمل کنید بلکه پس از اتمام هر پروژه، می‌توانید تصمیم بگیرید تا پروژه بعدی خود را با کدام مشتری جدید شروع کنید و همین مسأله جزو یکی از بخش‌های جذاب دنیای فریلنسری است میتوانید  به سادگی همکاری در پروژه را رد می‌کنید.هم چنین آزاد هستید که خودتان در مورد زمان مسافرت تصمیم بگیرید.

3. انعطاف‌پذیری در کار

از بزرگ‌ترین مزایای فریلنسینگ می‌توان به منعطف بودن زمان و محل کار اشاره کرد. در دنیای فریلنسینگ، دیگر خبری از زود بیدار شدن یا دیر خوابیدن نیست؛ بلکه می‌توانید هر زمان که بازده بیشتری دارید به فعالیت پرداخته و از زمان خود بهترین استفاده را ببرید.

در دنیای فریلنسری  اگر شما مشتریان زیادی داشته باشید و نتوانید تنش ها رو کنترل کنین به راحتی میتوانین  یکی از کارها را  رها کنید و تا به آرامش فکری و روحی برسید.

این وضعیت کاری باعث میشود با تمام همکاران و مشتریان خود از راه دور ارتباط برقرار کنین. شما در این کار آزاد هستید با هر تعداد از مشتریانی که  دوست دارید در طول روز ارتباط برقرار کنید.

4. موقعیت مالی‌تان را ارتقا می‌دهید

مقدار درآمدی که از کار کردن به عنوان فریلنسر به دست می‌آورید، به مراتب بالاتر از حقوقی است که به‌صورت ثابت دریافت می‌کنید. هر چند این موضوع برای کارفرمایان نیز به‌صرفه‌تر است؛ زیرا آن‌ها دیگر مجبور نیستند مبالغ بیشتری را برای بیمه، بازنشستگی یا هر چیزی که مربوط مراقبت‌های پزشکی بهداشتی می‌شود، پرداخت کنند.

  1. از رفت و آمد طولانی اجتناب میکنید

    فریلنسرها مجبور به ترک خانه برای کار نیستند و میتوانند زمان را کنترل کنند کار به عنوان فریلنسر حتی برای سلامتی نیز بهتر است. یک مطالعه نشان داده که رفت و آمد 10 مایل با ماشین می تواند منجر به افزایش قند خون و افزایش کلسترول شود. مطالعه دیگری نشان داد که افرادی که با اتوبوس به مدت 30 دقیقه مسافتی را طی میکنند کمترین میزان رضایت از زندگی را دارند. اثرات رفت و آمد طولانی حتی روی دوچرخه سواران تاثیر می گذارد. زندگی به عنوان یک فریلنسر به این معناست که شما می توانید از خانه کار کنید و رفت و آمد خود را به صفر برسانید.